• Healing of autism in kids
  • Лечение аутизма у детей в клинике https://www.autism-mmc.ru/
  • Лечение заболеваний глаз собственными стволовыми клетками
  • Lakás célú megtakarítások, hitelek
    Nyugdíjbiztosítások 20%-os adókedvezménnyel!
    Ön szerint is a tudás a legjobb befektetés gyermeke számára?
    Gondoskodás a tervezhető és váratlan események megoldására!
    Befektetések személyre szabottan!
    Kockázatkezelés a tervezhető siker érdekében!
    A legdrágább kincs az életünk során!

    Az új évet sokan köszöntik különböző fogadalmakkal. Egy kutatás szerint azonban az újévkor fogadkozók 88 százaléka nem éri el a célját. Összeszedtünk néhány tippet ahhoz, hogy legalább a pénzügyek terén sikeresebben vehető legyen ez az akadály.

    Miért ne vághatnánk bele a pénzügyek terén is valami újba az új esztendő megérkezésével? Érdemes ilyenkor ezen a téren is átgondolni a lehetőségeineket, a rossz szokásoktól megszabadulni, és tudatosan megtakarítani. Ez is örömet okozhat, mellékhatása pedig legfeljebb a felszabadultság érzése lehet. Hiszen lesz spórolt pénzünk!

    Jó ötlet, ha valaki elhatározza, hogy rendbe hozza a pénzügyeit. Sokan ekkor kezdenek spórolni, a lendület azonban hamar alábhagyhat. Mutatunk néhány trükköt, hogyan lehet kitartóan félretenni:

     

    • Nem árt végiggondolni, mire szeretnénk félretenni. Ez lehet általános vésztartalék, de lehet határozott cél is: autó, lakás, gyerek jövője/taníttatása, egészség, nyugdíj, utazás.
    • A rövid távú célok mellett érdemes legalább egy hosszú távú célt is kitűzni, ugyanis az azonnali kiadások mindig felülírják a távoliakat. Hiszen az új hűtőszekrény most kell, ha a régi tönkremegy, a nyugdíj pedig még messze van. Éppen ezért ragaszkodjunk ahhoz, hogy valamennyi félretett pénzt nem költünk el legalább 5 évig.
    • Szerencsés, aki több célra is félre tud tenni, az viszont elkeserítő, ha több mindenre kellene gyűjteni, és ez mégsem megy. Válasszunk ki legalább egyet, ne frusztráljuk magunkat azzal, ami úgysem működhet! Hiszen akkor elfogy a kedv és ezzel együtt a lendület is. Ehhez viszont ragaszkodjunk!
    • Gondoljuk végig, mekkora összeg az, amit tulajdonképpen elszórunk minden hónapban fölöslegesen, és mi lenne, ha ezt inkább félretennénk!
    • Vannak trükkök, amikkel meg lehet találni a fölösleges kiadásokat. Érdemes átnézni a pénzügyeinket, ezzel ugyanis sok pénz megspórolható. Az így megtakarított összeget pedig félre lehet tenni. (Sokszor lehet olcsóbb bankszámlát találni, és érdemes átnézni a biztosításokat is. A verseny miatt ugyanis gyakran találhatunk olcsóbb ajánlatokat.)

    Hogyan vágjunk bele?

     

    • Ha megvan az elhatározás és az összeg, amit havonta félreteszünk, akkor a célnak megfelelő megtakarítást érdemes választani. Ez azért fontos, mert akár állami támogatáshoz is hozzájuthatunk, ami jelentősen növeli a megtakarított összeget.
    • Ha más célra gyűjtünk, akkor az adott megtakarítási formába utaljuk a pénzt. Aki nyugdíjra tenne félre, annak érdemes kihasználni az állam kínálta adójóváírás lehetőségét. A személyi jövedelemadóból minden évben a nyugdíjra befizetett összeg 20 százaléka visszaigényelhető, a pénz pedig a megtakarítást hizlalja. Ilyen a nyugdíj előtakarékossági számla (nyesz), az önkéntes nyugdíjpénztár és a nyugdíjbiztosítás.
    • Az egészségügyi kiadásokat vagy a betegségre elköltött pénzt is támogatja 20 százalékos adójóváírással az állam, ha azt egészségpénztárból költjük. 
    • lakáscélú megtakarítás esetében nem az adóból lehet pénzt spórolni, hanem az állam tesz hozzá a félretett pénzünkhöz. Lakástakarékpénztárakban az éves befizetésünk 30 százalékát, legfeljebb évi 72 ezer forintot az állam is befizet a számlánkra. Ez havi 20 ezer forint befizetésével maximalizálható. Egy család pedig a tagokra egyenként kötött szerződéssel többszörözheti is a pénzt.

     

     

    Partnereink

    
    A NetMaxx Hungary Kft elérhetőségei

    Adatkezelési tájékoztató

    Az oldal tetejére
    Munkatársaknak