A társasház biztosítás az épületszerkezet egészére nyújt biztosítási fedezetet, beleértve a lakásokat, pincét, lépcsõházat, garázsokat és az épületgépészeti részeket (víz, melegvíz, csatornahálózat, elektromos vezetékek, stb.). Általában nem terjed ki a biztosítás a lakók ingóságaira. A saját tulajdonban lévõ ingóságokra külön kiegészítõ fedezet köthetõ. A biztosítás köthetõ a teljes épületre, vagy csak a közös épületrészekre.
Fontos tudnivalók a biztosítás kötése elõtt:
- Fontos, hogy a biztosítás kiterjedjen a lakók egymásnak okozott káraira
- Köthetõ teljes körû all-risk biztosítás is
- Fedezetbe vonhatóak a lakók ingóságai
- Lapostetõs épület esetén ügyeljünk a "lapostetõ beázása" fedezetre, mert számos esetben ez nem szerepel az alapfedezetben
- Közös üvegekre is kössünk biztosítást! Ha a közösképviseletet valamely lakó látja el, kössünk felelõsségbiztosítást a közös képviselõi tevékenységre!
- Egy esetleges nagyobb kár esetén hasznos lehet a lakásbérlés költségeinek fedezete is
- Köthetõ biztosítás kaputelefon rongálásra.
- Falfirkákra is létezik társasházbiztosítási fedezet.
- Lift meghibásodásra és rongálásra is
- Amennyiben a lakók rendelkeznek egyéni lakásbiztosítással, azt a társasház biztosítás megkötése után érdemes módosítani úgy, hogy az épületrészt kiemelik belõle.
- A bankok által megkövetelt engedményezési nyilatkozatot a biztosító a hitelösszeg erejéig a társasház biztosítás alapján is kiadhatja, ehhez a bank, vagy a biztosító által rendszeresített nyomtatvány tulajdonos és közös képviselõ általi aláírása szükséges.
- Nem biztosított a karbantartás elmulasztásával összefüggésben keletkezett kár illetve a nem lezárt helyiségben tárolt, illetve tartott ingóságok kárai (kivéve szemetes kuka).
Termékkel kapcsolatos érdeklődés